Zeytinburnu Kurbanlık Hisse Satışı

 • Zeytinburnu Kurbanlık Hisse Satışı

  Zeytinburnu Kurbanlık Hisse Satışı

  Kurban Hisse Organizasyonu

  Dini görevinizi yerine getirirken en uygun şartlarda islami usüllere uygun şekilde kurban vecibenizi yerine getirmenizi sağlıyoruz.

   


  Birinci gün kurbanlıklarının başında durmak ve görmek isteyen kurbanlık sahipleri; bayramın birinci günü çiftliğimizi ziyaret ederler ve kurbanlıklarının kesim aşamalarını izlerler. Tüm işlemler sonunda hisse sahiplerinin gözü önünde adil birşekilde hisseleme yapılır ve etleri bölünmüş ve paketlenmiş olarak hisse sahiplerine teslim edilir.


  Kesim aşamasında kurbanlıklarının başında olamayanlar için ise kendilerinden vekalet alınır; kurbanlıkları kurban edilirken videoya çekilir ve kurban edilme aşamasında kurban sahipleri bu işlemler saniye saniye sosyal nedyadan videoya izleyebilirler. Adrese Teslim edemeyenler için İstanbul içerisine bayramın 2′ ci günü etleri evlerine teslim edilir.

   

  Firmanın değişmez prensipleri daima kalite, hizmet, zamanında teslimat ve uygun fiyat olmuştur. Üretimde başarı ve sürekliliğin teminatı hizmette dürüstlük ve kalitedir prensibiyle çalışan Kurban Çiftliği gösterdiğiniz yakın ilgi ve desteğinizden ötürü teşekkür ederek sizlere bugün ve gelecekte hizmet vermeye devam edecektir.

  Zeytinburnu Kurbanlık Hisse Satışı

  2020 BüyükBaş Canlı Kurban Satışlarımız Başlamıştır. Almış Olduğunuz Kurbanlıklarızı Dilerseniz Bayrama Kadar Sizin Yerinize Ücretsiz bakıyoruz. Biz İşimizi Dürüst ve Kaliteli Yapıyoruz. En Son Teknolojili Parçalama Makinalarımız ile Daha Hızlı, Güvenli Bir Şekilde, Detaylı ve Adîl Bir Biçimde Hisseleme İşlemi Yapıyoruz ve Kendi Gelemeyen Müşterilerimizin Hisselerini 2. Gün Adrese Teslim Ediyoruz. Sizin Yerinize

  Her Şeyi Düşündük..

  Kurban Kesim Organizasyonumuz

  Kurban ibadetinizi islami usüllere uygun biçimde hijyenik ve sağlık koşullarına uygun bir ortamda yerine getirmenin kolaylığını size sunuyoruz.

  Kurban Bayramı 2020 siparişler alınmaya ve Kurban Kesim Takvimi oluşturulmaya başlanmıştır.

  Huzurlu ve kolay kesim için hemen arayın 0552 580 0404

  Etiketler: Zeytinburnu Kurbanlık Hisse Satışı, Zeytinburnu kurbanlık satışı, Zeytinburnu kurbanlık hisse, Zeytinburnu kurbanlık besi çiftliği,  Zeytinburnu hisseli kurbanlık, Zeytinburnu hisseli kurbanlık satışları,Zeytinburnu hazır kurban hisse, Zeytinburnu kurbanlık hisse fiyatları, Zeytinburnu ucuz kurbanlık,Zeytinburnu ucuz kurban hisse satışı, Zeytinburnu kurban pazarı besi çiftliği,Zeytinburnu kurbanlık kurban kesim yerleri,Zeytinburnu kurbanlık nerden alınır,  Zeytinburnu kurbanlık nasıl olmalı, Zeytinburnu online kurbanlık satışı, Zeytinburnu eve teslim kurbanlık, Zeytinburnu eve teslim kurbanlık hisse

  Kurban Nedir?

  Kurban, ibadet niyeti ile belirli zamanda, belirli nitelikleri taşıyan hayvanı, Allah’ın hoşnutluğunu kazanmak amacı ile kesmektir. Kurban kesmek, mali bir ibadettir. Allah’a bir şükran, bir teşekkür borcudur. Kurban kesen, Allah’a yaklaşmış, O’nun hoşnutluğunu kazanmış olur.

  Kurban kesmek mal ile yapılan bir ibadettir ve vacibtir. Hicretin ikinci yılında emredilmiştir.

  Zenginlerin, kestikleri kurban etlerinden fakirleri yararlandırması, müslümanlar arasında sevgi ve kardeşlik duygularını güçlendirir. Varlıklı insanlarla birlikte yoksullar da sevinir. Kurbanla gelen bu sevinç toplumun huzur ve mutluluğunu arttırır.

  Sevgili peygamberimiz: «Kim (mal) genişliği bulur da kurban kesmezse bizim mescidimize yaklaşmasın.» (et-Terğib ve’t-Terhib, c.II, s.155) buyurarak kurban kesmenin zenginler için önemli bir görev olduğunu belirtmiştir.

  KURBAN NEDİR?

  Kurban, ibadet niyeti ile belirli zamanda, belirli nitelikleri taşıyan hayvanı, Allah’ın hoşnutluğunu kazanmak amacı ile kesmektir. Kurban kesmek, mali bir ibadettir. Allah’a bir şükran, bir teşekkür borcudur. Kurban kesen, Allah’a yaklaşmış, O’nun hoşnutluğunu kazanmış olur.

  Kurban kesmek mal ile yapılan bir ibadettir ve vacibtir. Hicretin ikinci yılında emredilmiştir. Zenginlerin, kestikleri kurban etlerinden fakirleri yararlandırması, müslümanlar arasında sevgi ve kardeşlik duygularını güçlendirir. Varlıklı insanlarla birlikte yoksullar da sevinir. Kurbanla gelen bu sevinç toplumun huzur ve mutluluğunu arttırır.

  Sevgili peygamberimiz: «Kim (mal) genişliği bulur da kurban kesmezse bizim mescidimize yaklaşmasın.» (et-Terğib ve’t-Terhib, c.II, s.155) buyurarak kurban kesmenin zenginler için önemli bir görev olduğunu belirtmiştir.

  KİMLER KURBAN KESER?

  Aşağıdaki şartları taşıyan kimselerin kurban kesmesi vaciptir:

  1. Müslüman olmak,
  2. Akıllı olmak,
  3. Erginlik çağına gelmiş olmak,
  4. Hür olmak,
  5. Mukim olmak (Yani misafir olmamak),
  6. Nisab miktarı mal veya paraya sahip olmak. (Kurban nisabında mal ve paranın üzerinden bir senenin geçmesi şart değildir.)

  Kurban kesiminin vakti, kurban bayramının birinci, ikinci ve üçüncü günüdür. Üçüncü günün akşamından sonra kurban kesilmez.

  HANGİ HAYVANLAR KURBAN EDİLİR?

  Hayvanlardan sadece koyun, keçi, sığır,manda ve deve kurban edilir. Bunlardan koyun ile keçi bir yaşını, sığır ve manda iki yaşını, deve beş yaşını bitirmiş olmalıdır. Ancak, koyun altı ayını tamamladığı halde bir yaşını doldurmuş gibi gösterişli olursa kurban edilebilir. Keçi için böyle bir durum yoktur, bir yaşını doldurması şarttır.

  Koyun ve keçi bir kişi için kurban olur. Sığır, manda ve deve birden yedi kişiye kadar ortaklaşa kurban edilebilir. Evla olan kişinin kurbanını kendisi kesmesidir. Ancak, kendi beceremezse başkasını vekil eder ve niyet edip kesilirken kurbanına bakar, şahit olur.

  KURBAN ETİ NE YAPILIR?

  Kurbanın eti üçe taksim edilir. Bir parçası kendi ailesine nafaka, ikinci parçası ahbab-ı yarana ziyafet, üçünçü parçası da fakirlere sadaka olarak verilir.

  Kurban derisi satılamaz. Evde seccade yapılabilir, ya da fakirlere veya hayır kurumlarına bağışlanabilir.

  Comments are closed.

Tıkla Ara
× Whatsapp